Tähelepanu, tähelepanu, kõik lasteaialapsed ja koolinoored!

15.septembrist on Nautica keskuses väljas lahe draakonite ja lohepeksjate näitus. Seoses sellega kuulutame välja joonistusvõistluse, milles on oodatud osalema kõik kuni 15-aastased lapsed ja noored. Võistlus kestab 17. septembrist 8. oktoobrini ja võitjad, kelle vahel loositakse välja 200 euro väärtuses Nautica ostukeskuse kinkekaarte, selguvad 12. oktoobril.

Ülesande kirjeldus ja reeglid

Ülesanne on lihtne. Joonista käe, näpu või kasvõi varbaga maksimaalselt A3-suuruses paberile pilt Sinu näitusel nähtud lemmikdraakonist! Joonistamisel võib kasutada mis tahes kunstivahendeid, olgu nendeks pastakad, harilikud, rasvakriidid või koguni õlivärvid. Kasutada ei tohi arvutiprogramme.

Joonistuste esitamine

Võid oma joonistuse meile esitada kas meili teel või kohapeal. Meili teel esitamiseks tuleb joonistus arvutisse skaneerida või teha sellest telefoniga pilt nii, et peale jääks kunstiteos kogu oma hiilguses. Seejärel saada pilt meiliaadressile info@nautica.ee, lisades kirjale ka lapsevanema või autori kontaktandmed (nimi, autori vanus, e-post, telefon), et auhind võidu korral kindlasti kunstnikuni jõuaks!

Kui soovid joonistuse meile Nautica keskusse tuua, aseta see esimese korruse aatriumis (suure rohelise Tristise kõrval) asuvasse kogumiskasti. Joonistuse taha kirjuta ise või lase kellelgi kirjutada lapsevanema või autori kontaktandmed (nimi, autori vanus, e-post, telefon), et saaksime võidu korral kunstnikku premeerida. Soovi korral võib joonistuse ilu säilitamiseks selle paigutada kaante vahele või ümbrikku.

Autasustamine ja hindamine

Osalejad jagatakse vanusegruppidesse: pesamunad (kuni 5-aastased), juuniorid (6–10-aastased) ja noored (11–15-aastased). Joonistusi hinnatakse nii üldarvestuses kui ka vanusegruppide ja allpool mainitud kategooriate järgi ehk võiduvõimalus on igal osalejal.

Joonistusi hindab neljaliikmeline žürii. Üldarvestuses parima töö autorit premeeritakse Nautica keskuse 50-eurose kinkekaardiga, iga vanuseklassi parimat 20-eurose kinkekaardiga ja iga kategooria parima töö autorit 10-eurose kinkekaardiga. Samuti loositakse osalejate vahel välja ka üllatusauhindu.

Kategooriaid on kokku üheksa:

  1. kõige nunnum draakon (pesamunad);
  2. kõige värvikam draakon (pesamunad);
  3. kõige rõõmsameelsem draakon (pesamunad);
  4. kõige hirmuäratavam draakon (juuniorid);
  5. kõige fantaasiarikkam joonistus (juuniorid);
  6. kõige graatsilisem draakon (juuniorid);
  7. kõige loomingulisem illustratsioon (noored);
  8. kõige vingem must-valge joonistus (noored);
  9. kõige tõetruum draakon (noored).

Võtame võitjatega ühendust meili teel või telefonitsi. Võidutööd paneme välja nii Nautica kodulehele ja sotsiaalmeediasse kui ka Nautica kaubanduskeskusse kuni näituse lõpuni.

Kõik tööde autorid annavad võistlusel osalemisega loa oma nime avaldamiseks joonistuse kõrval.

Draakoneid tutvustav tasuta fantaasianäitus on Nautica keskuses avatud 15. septembrist 21. oktoobrini. Näitusel on võimalik näha elusuuruses eksponaate draakonitest ja nende taltsutajatest koos relvade ja draakonite jahtimiseks mõeldud varustusega.

Võistluse detailreeglid on siin.