LAPSED KUUL

NAUTICA KESKUSES 18.02–10.03.2019

5–10-aastastele lastele, kes tahavad teada, mis tunne on olla kosmonaut.

Näituse ametlik toetaja on Euroopa Kosmoseagentuur (ESA).

Esimest korda Eestis!

Ülemaailma ringlev interaktiivne ja hariv näitus „Lapsed Kuul“ kosmosest maandub esimest korda Tallinnas. Nautica ostukeskuses peatub „Lapsed Kuul“ 18. veebruarist 10. märtsini.

Lapsed Kuul” näitab lastele praktilisel ja põneval moel inimkonna edusamme kosmoses. See on hariv ja vahva näitus, kus lapsed saavad teada nii huvitavaid fakte kui ka mänguskafandris tunda, milline on Kuu pind.

Vaata, kuula, katsu – tunne nii mõndagi sellist, mida tunnevad kosmoses päris kosmonaudid!

Igal täistunnil algab näituse „Lapsed Kuul“ ekskursioon. Sissepääs Kuu- ja Maa-moodulisse ning kosmonaudiks kehastumine maksab 3 € (lasteaia- ja koolirühmadele on soodustused).

Ekskursioon kestab ca 45 minutit ja sel ajal on lapsed meie meeskonna hea hoole all, andes vanematele väljateenitud puhkepausi.

BRONEERI EKSKURSIOONI JAOKS AEG MEILI TEEL AADRESSIL LAPSEDKUUL@NAUTICA.EE VÕI ALATES NÄITUSE AVAMISEST KA OTSE NAUTICA KESKUSES.

NÄITUSE OSAD

  • Maa-moodul – astu kosmosesüstiku kokpitti meenutavasse ruumi, vaata meie teejuhist kosmonaudi juhendamisel põnevaid videoid ja pilte, õpi tundma Päikesesüsteemi planeete ja kosmost.
  • Kuu-moodul – pane skafander selga, osale kosmonautide treeningul ja saa teada, mis tunne oleks astuda Kuu pinnale.
  • Päikesesüsteemi näitus – põnevad faktid ning Päikese ja planeetide mudelid
  • Fotonäitus – maailmakuulsate astronautide ja kosmonautide autogrammidega originaalfotod tähtsaimatest kosmosemissioonidest
  • Mudelinäitus – Rahvusvaheline Kosmosejaam ja kulgur, mille sisse on peidetud 14 kosmosemasinate mudelit, alates Apollo programmist kuni NASA ja ESA uusimate masinateni välja
  • Skafandri koopia – Apollo programmi skafander, millega esimesed inimesed astusid Kuu pinnale
  • Teleskoobi koopia – 3 meetri kõrgune kosmoseteleskoop Hubble
  • Fotosein – vii endale koju kaasa imeline mälestus, tehes pildi „Mina Kuul“.

KÕIK KOSMONAUDID SAAVAD DIPLOMI!

Vaata ka videot näitusest Inglismaal.