EKA MOEDISAINI OSAKOND ESITLEB: EKSPERIMENTAALVORMI NÄITUSE „EBAMAINE” FOTOD

24.08.18

EKA MOEDISAINI OSAKOND ESITLEB:
EKSPERIMENTAALVORMI NÄITUSE „EBAMAINE” FOTOD

Vormide mentor: Liisi Eesmaa

Autorid: Mari-Ly Kapp, Kertu Kivisik, Kaia Kuusmann, Renata Lensment, Sandra Luks, Eliise Saar, Elisabetta Silvestri, Aleksandra Tšusovljanova

Fotod: Riina Varol

Suurtoetaja: PIPELIFE

Näitus „EBAMAINE” on postapokalüptiline maailm, kus kohtuvad eksperimentaalsed vormid, tumedad fantaasiad, sõjakad materjalid, küberpunk ning igatsus kosmose ja igavese elu järele. Eesti Kunstiakadeemia 12 moetudengit ja kaks intensiivset nädalat koolimajas koos sadade meetrite plastiktorude ja -jäätmetega unetuna vääneldes – nii sündiski robustsest ja jonnakast materjalist läbi metamorfoosi voolujooneline ja utoopiline moelooming, mis kombib piire ja väänab standardeid.

Eksperimentaalsed vormid valmisid Eesti Kunstiakadeemia moetudengite kursusel, mida juhendas tunnustatud moelooja Liisi Eesmaa. Eesmärk oli tudengeid inspireerida ja julgustada mõtlema väljaspool selle maailma piire: hullata ideedega, katsetada materjalidega ja ehitada objekte, millel pole praktilise maailmaga midagi pistmist. See oli noorte moeloojate kiire spurt utoopiasse vahetult enne pragmaatilise moedisaini maailma sukeldumist.

Peale selle, et noored on pannud vormidesse oma hinge, peitub neis ka tajuväliseid suurusjärke. Ühest kostüümist võib leida näiteks 2500 kaablisidet, teisest rohkem kui 600 käsitsi lõigatud rõngast, suurim neist aga sisaldab ligikaudu 130 meetrit plastiktoru.

Nautica keskuses on esitletud valik kaheksa tudengi tööst. „EBAMAINE” sündis tänu Pipelife’i materjalidele ja toetusele.